Facebook
Youtube

Zawody kręglarskie

W dniach 9-13 listopada 2022 r. w gostyńskiej kręgielni rozgrywany był jubileuszowy XX Memoriał Józefa Zybera i Jarosława Sobierajskiego. W zawodach wzięło udział 198 zawodniczek i zawodników z 11 klubów z całego kraju i reprezentacja SKK Promator Nachod z Czech.

Turniej okazał się bardzo udany dla Klubu Sportowego Start Gostyń. Najlepsze były bliźniaczki w KK Dziewiątka-Amica Wronki Kaja i Maja Zastróżne. Spośród zawodniczek Start bardzo dobre piąte miejsce zajęła Zuzanna Zielińska, a punktowane 7 i 8 miejsca zajęły Lena Wajn i Gabriela Porzucek. Wśród chłopców zwyciężył Dawid Frąk z KK Wrzos Sieraków, a drugie miejsce zajął gostyński zawodnik Igor Poznański.

Pierwsze miejsce w kategorii młodziczek zajęła Oliwia Ptak, druga była Zuzanna Zielińska, a piąta Zofia Kuc. W kategorii młodzików najlepszy z gostyńskich reprezentantów Wojciech Pernak zajął piętnaste miejsce, wśród czterdziestu zawodników.

Wśród juniorek młodszych zwyciężyła Justyna Beksińska w SKK Polonia 1912 Leszno. Trzecie miejsce zajęła zawodniczka Startu Wiktoria Poznańska. Po nieco pechowym finale dwunaste miejsce zajęła Aleksandra Kuc. W swoim ostatnim sezonie w tej kategorii wiekowej bardzo dobrze zagrał zawodnik Startu Gostyń Mateusz Ptak, który z rezultatem 1201 strąconych kręgli (w eliminacjach 609) w pokonanym polu pozostawił reprezentanta Polski na Mistrzostwach Świata w Estonii Gabriela Zastawnika z BOSiR Brzesko.

Na zakończenie zawodów wręczono nagrody indywidualne dla najlepszej techniczki i najlepszego technika tj, zawodniczki i zawodnika którzy uzyskali najlepszy wynik w zbieranych. Zostali nimi Barbora Lokvencova z Primatora Nachod i Mateusz Ptak ze Startu Gostyń. Wybrano również najlepszych reprezentantów Gostynia. Zostało nimi rodzeństwo Oliwia i Mateusz Ptak. Dokonano również dekoracji najlepszych sześciu zawodników w każdej kategorii wiekowej.