Facebook
Youtube

12 medali TĘCZY na koniec roku

W  XIV Swarzędzkich Mistrzostwach Karate o Puchar Burmistrza MIasta i Gminy Swarzędz wystartowało 11 młodych karateków z gostyńskiego klubu karate TKKF „TĘCZA”. Na ostatnim tegorocznym turnieju zdobyli 12 medali.
W turnieju zmagało się blisko 200 zawodników z 14 klubów karate z całego kraju. „Młodzi zawodnicy i zawodniczki gostyńskiego klubu karate pokazali się z dobrej strony, pokonując swych rywali w wielu walkach i zajmując każdorazowo miejsca na podium. Wywalczyli 4 złote, 4 srebrne i 4 brązowe medale.” - podkreśla Waldemar Szwedek, prezes TKKF "TĘCZA".

• 1 miejsce w kategorii kata chłopców 12-13 lat zajął Piotr Feledziak.
  • 1 miejsce w kategorii kata dziewcząt 8-9  lat zajęła Gabriela Matyla.
  • 1 miejsce w kategorii kata białe pasy mieszane do lat 7 – wywalczył Tymon Gendera.
  • 1 miejsce w kategorii kata białe pasy mieszane 8-9 lat – wywalczył Wojciech Kuberka.
  • 2 miejsce wywalczył w kata drużynowym chłopców 2004-05 zespół w skladzie: Olaf Rybakowski, Wojciech Kuberka i Piotr Feledziak.
  •  2 miejsce w kategorii kata juniorek zdobyła Daria Pietrzyk.
  • 2 miejsce w konkurencji kata 10-12 lat chłopców wywalczył Adam Walkowiak.
  • 2 miejsce w kategorii kata 8-9 lat pasy mieszane zdobyła Zuzanna Chuda.
  • 3 miejsce w kata juniorek 15-16 lat wywalczyła Amelia Ziółek.
  • 3 miejsce kata chłopców 10-11 lat zajął Tobiasz Michnowski.
  • 3 miejsce kata 8-9 lat białe pasy mieszane zajął Olaf Rybakowski.
  • 3 miejsce kata 8-9 lat białe pasy mieszane wywalczył Martyn Gendera.

Podsumowując start w turnieju, instruktor Mieczysław Polewski dodał: -„Sukces gostyniaków jest tym większy, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Młodzi karatecy „Tęczy”, startujący w konkurencji drużynowej i indywidualnych, poradzili sobie doskonale, co świadczy o dobrym przygotowaniu technicznym oraz umiejętności poradzenia sobie ze stresem.”
Klub karate shotokan TKKF „Tęcza” zaprasza chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: w poniedziałki o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; wtorki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; środy o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; czwartki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; a w soboty o 15.30 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice, młodzież od lat 12 i dorośli.