Facebook
Youtube

Sukces gostyńskich kręglarzy

Od piątku 7 października do niedzieli 9 października 2022 r. we Wronkach odbyły się kręglarskie Mistrzostwa Polski Par i Tandemów Mieszanych. Wystartowało 41 drużyn z całej Polski, w tym gostyński „Start”.

Zawodnicy Klubu Sportowego Start Gostyń zdobyli na imprezie aż cztery medale. Gostynianie stanęli na wszystkich stopniach podium w kategorii par męskich. Złote medale i tytuły Mistrza Polski zdobyli Włodzimierz Dutkiewicz i Marek Podyma, na drugim stopniu podium stanął Karol Zagata grający w parze z zawodnikiem z Leszna Sławomirem Bednarkiem, a trzecie miejsce zajęli Adrian i Bogusław Zagata. Sukces odniósł również mikst w składzie Danuta Pribe (KS Alfa Vector Tarnowo Podgórne) i Zbigniew Klimański zajmując drugie miejsce. Kolejny mikst Violetta Kolendowicz i Marek Podyma zajęli 11 miejsce.