Facebook
Youtube

Wicemistrzyni świata z Gostynia

Na mistrzostwach świata karate zawodniczki gostyńskiego klubu karate TKKF „TĘCZA” zdobyły tytuł wicemistrza świata i do tego dołożyły drużynowy brązowy medal. W Cork w Irlandii od 6 do 9 lipca odbyły się Open Karate-do Shotokan World Championship IJKA 2017 (Otwarte Mistrzostwa Świata Karate-Do IJKA).

Wystartowało w nich ponad tysiąc zawodników z 26 krajów z całego świata. W mistrzostwach świata uczestniczyły 3 zawodniczki reprezentujące klub karate TKKF „Tęcza” przy Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Gostyniu. I wszystkie trzy stanęły na podium. Pokonały wiele wyśmienitych rywalek i utytułowanych przeciwniczek, pokazując swoje doskonałe przygotowanie zarówno w kata (układ walki z kilkoma przeciwnikami), jak i w kumite (walka sportowa). Tytuł wicemistrzyni świata wywalczyła w kata indywidualnym seniorek starszych Józefa Glapiak (1. Dan). Na tym jednak Józefa nie zakończyła swoich startów i wywalczyła jeszcze brązowy drużynowy medal. Drużyna w składzie: Anna Glapiak (1. Dan), Małgorzata Glapiak (1. Dan) i Józefa Glapiak (prywatnie dwie córki i mama) wywalczyła brązowe medale mistrzostw świata i 3 miejsce w kata drużynowym seniorek. W drodze do podium zmierzyły się z wieloma utytułowanymi przeciwniczkami i pokazały, że w Gostyniu uprawiane jest karate na światowym poziomie. Swoich sił w kumite (walka sportowa) próbowała Małgorzata Glapiak i dotarła do półfinałów, w których nieznacznie przegrała z późniejszą mistrzynią świata. Ostatecznie została sklasyfikowana tuż za podium. Warto zaznaczyć, że dla Małgorzaty to już drugi start w mistrzostwach świata karate. W 2014 roku wywalczyła w barwach TKKF „TĘCZA” tytuł indywidualnej wicemistrzyni świata w kumite seniorek i tytuł drużynowej wicemistrzyni świata w kumite seniorek.

Warto przypomnieć, że Shihan Szwedek ma na swoim koncie tytuł wicemistrza świata w kata – Ateny (Grecja) 1996 oraz III miejsce w mistrzostwach świata w kumite w samym sercu karate - w japońskim Gifu w 1999 r. A jego wychowankowie z TKKF „TĘCZA” zdobyli łącznie 5 tytułów mistrzów świata, 18 tytułów wicemistrzów świata i 5 brązowych medali na mistrzostwach świata. Wyrazy uznania i podziwu dla wicemistrzyni świata i brązowych medalistek mistrzostw świata karate w Irlandii.